سبد خرید

0 محصول : ﷼ 0
سبد شما خالی میباشد!

تعمیر کلید پاور سونی vaio

 

یک نمونه ی دیگر از تعمیر کلید پاور لپ تاپ را در اینجا منتشر می کنیم که با فرآیند کلی آن آشنا شوید ولی توجه داشته باشید که برای این که خودتان اقدام به تعمیر این بخش کنید کافی نیست؛ این کار نیاز به مهارت و ابزار مخصوص دارد و باید توسط تکنسین های تعمیر لپ تاپ انجام شود در غیر این صورت ممکن است مشکلات بیشتر و به مراتب هزینه های خیلی بیشتری را متحمل شوید. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی، از همکاران ما در مجموعه اگیبیت کمک بگیرید، اگیبیت فعال در زمینه تعمیرات تخصصی لپ تاپ و سخت افزار در استان تهران و استان البرز هست. برای آشنایی با روند تعمیر این مورد با ما همراه باشید:

در این مورد دستگاه قدیمی ولی با کیفیت سونی وایو . به دلیل شکستگی کلید پاور ( که در این مدلها رایج بوده) و روشن نشدن دستگاه تحویل گرفته شده. البته کاربر خود اقدام به تعمیر کلید پاور بوده که با توجه به ظریف بودن سیم های کلید پاور و نداشتن آشنایی با نحوه باز کردن دستگاه، علاوه برقطع شدن سیم های کلید پاور ، سوکت روی مادر بورد که کلید پاور به آن وصل میشود نیز دچار شکستگی یکی از پینها شده بود.و در واقع نه تنها موفق به تعمیر نشده بلکه یک مشکل نسبتا ساده را به یک ایراد پر دردسر تبدیل کرده.

                           تعمیر کلید پاور سونی vaio

شکل 1 - قطع بودن کلید پاور و روشن نشدن دستگاه

اما به دلیل قدیمی بودن و خاص بودن این نوع سویچ پاورهای  لپ تاپ vaio ، نمونه آن در بازار موجود نبود و ناچار به سیم کشی کلید پاور بودیم. که به دلیل ظریف بودن برد کلید پاور و سیم های ارتباطی کار نسبتاً زمان بری بود.

 تعمیر کلید پاور sony

شکل 2- شکستگی کلید پاور ، یکی از قطعی های سیم های کلید و شکستگی سوکت پاور روی برد اصلی  تا حدی در تصویر مشخص است.

 

 تعمیر کلید پاورلپ تاپ

شکل 3 – سیم کشی دوباره کلید پاور

بعد از سیم کشی کلید پاور و تعمیر سوکت پاور روی مادربرد. باید کلید پاور را جایگزین کنیم که به دلیل شکستگی دکمه پلاستیکی پاور و نبود دکمه پاور این مدل از لپ تاپ مجبود بودیم تا کلید را در همان جای دکمه شکسته قبلی جاسازی کنیم. عمل سویچ لپ تاپ در این حالت به راحتی و درستی قابل انجام است ولی ظاهر کلید پاور مثل روز اول تمیز نیست و شکل شکسته دکمه پاور به ناچار همچنان وجود دارد

 تعمیر کلید پاورلپ تاپ سونی

شکل 4 – کلید پاور ساخته شده به درستی کار میکند و دستگاه بسته شده

 همه لپ تاپ ها کلید پاور شبیه به هم ندارند و گونه های زیادی از کلید پاور وجود دارد که برخی مدل ها به دلیل نوع طراحی دستگاه ها ، بیشتر دچار خرابی میشوند . اما معمولاً اقدام خود کاربران برای باز کردن و تعمیر دستگاه باعث بدتر شدن وضعیت میشود و ممکن است مانند این دستگاه توضیح داده شده به دلیل ظریف و آسیب پذیر بودن کلید پاور چندین ساعت وقت لازم باشد و البته ابزار و حوصله­ ی کافی!

 

اگه مشکلت حل نشده نگران نباش ! هر ایرادی تعمیر میشه. برای راهنمایی بیشتر با (09918203527 ) تماس بگیر.

همچنین علاوه بر راه های ارتباطی اعلام شده در وب سایت، از طریق واتس اپ یا تلگرام با کارشناس تعمیر، ارتباط مستقیم داشته باشید.

لطفا قبل از مراجعه حضوری از طریق راه های ارتباطی اعلام شده  در سایت، تماس بگیرید و هماهنگی لازم انجام شود.

 

 مطالبی که ممکن است برای شما مفید باشد:

بوت نشدن لپ تاپ سونی وایو SVT131A11W

شارژر لپ تاپ sony 90w اورجینال

 

 

تعمیر کلید پاور سونی vaio

ارسال این مطلب برای دوستان:


چاپ  
جهت اطلاع از جشنواره ها و مناسبت های فروشگاه ایمیل خود را ثبت نمایید.

نماد اعتماد الکترونیکی