سبد خرید

0 محصول : ﷼ 0
سبد شما خالی میباشد!

استوک یا دست دوم؟

 

 استوک:

همواره واژه های استفاده شده در بازار و متن جامعه، با معنی واقعی آنها کمی تفاوت دارد با ید توجه داشت که:

کالای استوک (Stock) در واقع کالا و دستگاهی است که استفاده نشده و یا خیلی کم مورد استفاده بوده. یکی از دلایل وجود چنین دستگاه هایی این است که کمپانی های سازنده بزرگ مانند HP – DELL- Asus  و یا فروشگاه های معتبر بزرگ بین المللی معمولاً برای کالای فروش رفته مهلت بازگشت کالا به مشتری ارائه میدهند و در صورت مرجوع کردن کالا توسط مشتری، کالای مرجوع شده دیگر به عنوان دستگاه نو به فروش نخواهد رسدی و در انبار مخصوص کالاهای استوک قرار میگیرد و با قیمتی بسیار کمتر تحت عنوان کالای استوک به فروش میرسد. در ضمن به توجه به سیاست های تولید و فروش، کمپانی ها در بازه ای زمانی مشخصی اقدام به تعویض دستگاه های مشتریان خود با محصولات نسل جدیدتر می نمایند که در اینصورت نیز دستگاه های تعویض شده به عنوان استوک به فروش می رسند.

 

چند نکته درباره کالاهای استوک

  • کالاهای Stock دارای درجه بندی کیفیت A+، A و Bو C می باشند. خرید کالاهایی با گرید B و C ریسک خرید زیادی دارند. لازم به ذکر است که یک کالای استوک باید کارشناسی شود و دارای گرید +A و A باشد.
  • دستگاه استوک غالباً هیچ گونه ایراد فنی ندارد و با نمونه نو از نظر کارکرد تفاوتی ندارد.
  • دستگاه های استوک چون تولید سفارش اروپا و آمریکای شمالی می باشند اغلب دارای طراحی و کیفیت ساخت بالایی هستند که نسبت به کالاهای هم دوره خود که در بازار ایران یافت می شوند، کیفیت و حتی فناوری بالاتری دارند .
  • از مزایای اصلی خرید کالای استوک می‌توان به قیمت و کیفیت مناسب آن‌ها اشاره کرد که شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بسیار  کمتر نسبت به نمونه های نو ی همان کالا،  صاحب یک کالای مورد نیاز خودتان شوید.

 

دست دوم (USED):

این اصطلاح معنی مشخصی دارد و لی اغلب با اصطلاح استوک هم معنی فرض می شود .

هر دستگاهی که مصرف کننده آن اقدام به فروش آن کرده باشد دست وم محسوب میشود  مثل همه کالاهایی که امروز ه در شبکه های اجتماعی و وب سایتها بین افراد مستقیما جا به جا می شود.

کالای دست دوم از نظر سلامت، کاملاً به طرز مصرف و نگهداری مالک قبلی دستگاه بستگی دارد  و قیمتش نیز توافقی است.

ما در مجموعه اگیبیت در زمینه واردات و فروش لپ تاپ و سیستم های نو و استوک فعالیت داریم و در صورت وجود دستگاه دست دوم حتماً اینگونه دستگاه ها را تحت عنوان " دست دوم" به مشتری اعلام می کنیم.

به هر حال دستگاه استوک باشد یا دست دوم، هردوی اینگونه دستگاه ها توسط کارشناسان سخت افزار مجموعه Egibit  بررسی شده و با 2 ماه گارانتی به فروش میرسند.

درصورت تقاضای مشتری برای گارانتی یک ساله، دستگاه را در ازای اندکی افزایش بها، با گارانتی یکساله خود به شما تحویل خواهیم داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

استوک یا دست دوم؟


چاپ  
جهت اطلاع از جشنواره ها و مناسبت های فروشگاه ایمیل خود را ثبت نمایید.

نماد اعتماد الکترونیکی