سبد خرید

0 محصول : ﷼ 0
سبد شما خالی میباشد!

تعمیر شارژر و سوکت شارژ لپ تاپ سونی وایو

یک نمونه ی دیگر از ایراد شارژ نشدن لپ تاپ را در اینجا منتشر می کنیم که با فرآیند کلی آن آشنا شوید ولی توجه داشته باشید که برای این که خودتان اقدام به تعمیر این بخش کنید کافی نیست؛ این کار نیاز به مهارت و ابزار مخصوص دارد و باید توسط تکنسین های تعمیر لپ تاپ انجام شود در غیر این صورت ممکن است مشکلات بیشتر و به مراتب هزینه های خیلی بیشتری را متحمل شوید. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی، از مجموعه اگیبیت کمک بگیرید. اگیبیت فعال در زمینه تعمیرات تخصصی لپ تاپ و سخت افزار در کرج و استان البرز هست. برای آشنایی با روند تعمیر این لپ تاپ با ما همراه باشید:

مشکل در شارژر یا آداپتور لپ تاپ مشکل شایعی است که اغلب بصورت شارژ نشدن باتری لپ تاپ و یا عدم شناسایی شارژر در لپ تاپ ظاهر میشود. در برخی موارد کاربران ممکن است مشکل را مربوط به باتری بدانند چرا که آداپتور لپ تاپ به درستی دستگاه را روشن میکند ولی باتری شارژ نمیشود. دقت کنید که در صورت عدم شارژ باتری هم ممکن است مورد از شارژر لپ تاپ باشد و نه باتری و یا حتی ممکن است مشکل از سوکت شارژر لپ تاپ باشد. سوکت شارژ یا جک آداپتور لپ تاپ هم به مرور زمان ممکن است دچار شکستگی و یا قطعی از روی مادربرد شود.

شکل 1- لپ تاپ sony vaio  به دلیل خرابی آداپتور و سوکت شارژ روشن نمیشود.

در این مورد  لپ تاپ سونی وایو به علت خرابی باتری فقط با شارژر روشن میشد که با توجه به خرابی شارژر لپ تاپ و فشار بیش از حد به سوکت شارژ( به گمان اینکه مشکل از شل بودن اتصال سیم آداپتور به سوکت شارژ است) دچار شکستگی سوکت شارژر بود . لپ تاپ غیر قابل استفاده شده بود.

 

شکل 2- شکستگی جک آداپتور (سوکت شارژ) . شکسته شدن سوزن وسط سوکت مشخص است

 

برای تعمیر سوکت شارژ باید قاب لپ تاپ کاملا باز شود که در لپ تاپ های vaio دسترسی به این مدل سوکت شارژ که در شکل 2  نشان داده شد. کمی پر دردسر است و نیاز به باز کردن کامل قاب دور کیبورد و اطراف خود جک آداپتور هست که در شکل های بعد میبینید.

پس از آن ، چون این نوع سوکت شارژ به همراه کابل رابط آن در بازار موجود نبود . سیم رابط را از سوکت قبلی جدا کرده و به سوکت جدید وصل کردیم

 

شکل 3 – محل سوکت شارژ و اتصال آن روی مادربرد در دو کادر نشان داده شده

 

شکل 4 و 5 – باز کردن کامل سوکت شارژر لپ تاپ و تعویض سوکت و سیم رابط آن

 

در شکل 6 جک آداپتور جدید جایگزین و قاب و اطراف آن بسته شده است.

 

شکل 6- سوکت شارژر جدید نصب شد و به درستی کار میکند.

حالا نوبت به تعمیر شارژر لپ تاپ میرسد که پس از باز کردن آداپتور لپ تاپ مشخص شد که قطعی در یکی از سیم پیچ های بخش اولیه ( قسمت برق شهر در برد شارژر) آداپتور باعث عدم خروجی در آداپتور شده بود که با رفع شدن قطعی مشکل شارژر نیز برطرف شد که در شکل بعدی مشاهده میکنید.

 

شکل 7- شارژر لپ تاپ Sony

  

شکل 8- تعمیر آداپتور و سوکت شارژر لپ تاپ سونی ،که به درستی شارژر کار میکند و لپ تاپ روشن میشود.

در آخر نکته مورد توجه این است که در صورت مشکلهایی مانند شارژ نشدن باتری لپ تاپ و یا روشن نشدن لپ تاپ با آداپتور . مشکل میتواند از آداپتور، سوکت شارژ خود لپ تاپ ، باتری لپ تاپ و حتی خرابی کابلهای آداپتور باشد که باید بررسی شود. در ضمن نباید با فشار آوردن و دستکاری زیاد سوکت شارژر دستگاه تصور کنیم که مشکل قطعی برطرف میشود، که این کار باعت شکستگی سوکت شارژر و حتی اتصالی در مدار تغذیه و مشکلات جدی در لپ تاپ می گردد.

 

 شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره فوری و تعمیر دستگاه خود علاوه بر راه های ارتباطی اعلام شده در وب سایت با مجموعه اگیبیت، از طریق واتس اپ با کارشناس تعمیر، ارتباط مستقیم داشته باشید.

لطفا قبل از مراجعه حضوری از طریق راه های ارتباطی اعلام شده  در سایت، تماس بگیرید و  زمان مورد نظر را اعلام نمایید و هماهنگی لازم انجام شود.

 

ممکن است این مطالب برای شما مفید باشد:

شارژر لپ تاپ 90w sony

 

تعمیر شارژر و سوکت شارژ لپ تاپ سونی وایو 

ارسال این مطلب برای دوستان:


چاپ  
جهت اطلاع از جشنواره ها و مناسبت های فروشگاه ایمیل خود را ثبت نمایید.

نماد اعتماد الکترونیکی