سبد خرید

0 محصول : ﷼ 0
سبد شما خالی میباشد!

آب خوردگی مک بوک ایر A1466 (تعویض کیبورد)

این مورد مربوط به لپ تاپ MacBook Air A1466  است که بر اثر ریختن آب روی کیبورد به درستی روشن نمیشود و دکمه های کیبورد از جمله دکمه پاور درست کار نمیکند. این مدل مربوط به حوالی 2014 و 2015 می باشد .توجه داشته باشید که برای این که خودتان اقدام به تعمیر این بخش کنید کافی نیست؛ این کار نیاز به مهارت و ابزار مخصوص دارد و باید توسط تکنسین های تعمیر لپ تاپ انجام شود در غیر این صورت ممکن است مشکلات بیشتر و به مراتب هزینه های خیلی بیشتری را متحمل شوید. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی، از همکاران ما در مجموعه اگیبیت کمک بگیرید، اگیبیت فعال در زمینه تعمیرات تخصصی لپ تاپ و سخت افزار در استان تهران و استان البرز هست. برای اشنایی با روند تعمیر این لپ تاپ با ما همراه باشید:

با توجه به اینکه باتری های مک بوک داخلی هستند و نمیتوانید آن را سریع جدا کنید. اگر آب خوردگی لپ تاپ زیاد بوده و مایعات کاملا بر روی کیبورد جاری شده، نباید دستگاه را روشن کنید . نکته ای که مهم است این است که بعد از ریختن مایعات روی لپ تاپ ممکن است دستگاه شما روشن شده و کار کند اما این دلیل نمیشود که تصور کنید مشکلی رخ نداده چرا که پس از چند ساعت یا یکی دو روز که مایعات خشک میشوند ، روی برد آثار اکسید شده­گی باقی می ماند که باعث اتصالی در قطعات و آسیب به آن بخشها میشوند.

پس در صورت ریختن مایعات روی دستگاه، حتما با مراجعه به کارشناس متخصص لپ تاپ از بروز مشکلات جدی جلوگیری کنید.

 

شکل شماره 1 :  MacBook Air A1466 کیبورد کار نمیکند

در مرحله نخست لپ تاپ را باز میکنیم و اتصال باتری را قطع میکنیم و  مایعات ریخته شده را خشک میکنیم و قسمتهایی را که آب جاری شده کاملا با تینر و اسپری مخصوص شستشو میدهیم .

در شکل های بعدی لپ تاپ باز شده و آثار آب خوردگی نشان داده شده است.

 

شکل شماره 2 : قسمت هایی که هنوز آثار ریختن مایعات باقی مانده                                          شکل شماره 3 : آثار مایعات باید کاملا شستشو شود

با اسپری مخصوص و تینر به میزان مناسب و با دقت بخشهای مشخص شده را تمیز میکنیم تا اثری از مایعات باقی نماند. قطعات مک بوک گران قیمت هستند بنابراین باید هنگام شستشو و باز کردن دستگاه های مک بسیار  دقت داشت .

در زیر باتری که کیبورد و تاچ پد (Touch Pad) مک بوک قرار دارند جاری شدن مایعات کاملا واضح و مقدار زیادی بود که شستشو شد ولی پس از تعویض کیبورد باید تست شود .

 

شکل شماره 4 : تاچ پد مک بوک ایر و محل اتصال کانکتور کیبورد

پس از این اقدام به تعویض کیبورد میکنیم که تعویض کیبورد مک بوک کاملا متفاوت با سایر برندهای لپ تاپ است و کاری زمان بر و نیازمند مهارت و دقت بالاست . دقت کنید که بک لایت یا همان نور پس زمینه کیبورد در مک بوک ها ، کاملا از کیبورد جداست و هنگام باز کردن آن باید مراقب باشید تا بک لایت آسیب نبیند وگرنه به جز کیبورد باید بک لایت هم خریداری و تعویض گردد. در ادامه مراحل باز کردن کیبورد در شکل ها نمایش داده شده است.

 

شکل شماره 5 : باتری و مادربرد مک بوک ایر را باز میکنیم

پس از اینکه با دقت مادربرد و همه اتصالات را باز میکنیم باید با دقت زیاد روکش محافظ کیبورد که بک لایت کیبورد هم در آن کار شده را جدا کنیم که این مرحله نیاز به حوصله و دقت زیادی دارد. در شکل بعدی این قسمت جدا شده است .

 

شکل شماره 6 – لایه محافظتی دیگری که پیش از کیبورد قرار دارد

پس از این لایه پلاستیکی دیگری وجود دارد که باید با دقت جدا شود و پس از آن کیبورد قرار دارد که دارای تعداد زیادی پیچ های ریز و البته تعداد زیادی هم پین های نگهدارنده می باشد که جدا کردن کیبورد مک بوک را کمی دشوار و حساس میکند.

 

شکل شماره 7 – کیبورد مک بوک ایر که باید جدا سازی شود                                                     شکل شماره 8 :  کیبورد و بک لایت کاملا جدا شده و آماده تعویض است

 

در شکل شماره 8 لپ تاپ را میبینید که کیبورد آن کاملا باز شده و با تهیه یک کیبورد نو تمامی مراحل مربوط به باز کردن کیبورد را از انتها به ابتدا انجام میدهیم تا کیبورد جدید را کار بگذاریم.

نکته ای که کار تعویض کیبورد مک بوک را سخت و وقت­گیر میکند این است که باید تمامی دستگاه و بخشهای آن را کاملا ببندیم و بعد کیبورد جدید را تست کنیم و اگر در حین انجام یکی از مراحل قبلی بی دقتی کنیم و مشکلی پیش آمده باشد پس از بستن کامل مادربرد و اتصالات مشخص می شود و باید دوباره دستگاه و همه بخشهای آن را یکی یکی باز کنیم!

خوشبختانه کیبورد جایگزین شده و بک لایت قبلی به درستی و بدون هیچ مشکلی کار کرد  ولی خروجی صدا وجود نداشت و چراغ مربوط به شارژر مک بوک  هم هنگام اتصال آن به لپ تاپ روشن نمیشد. که با بررسی بیشتر مشخص شد که کابل فلت ارتباط دهنده دو بخش مادر بورد که به کابل ورودی-خروجی مک بوک معروف است در بخش کانکتورهایش دچار اتصالی و ایراد شده و دستگاه خروجی صدا ندارد و البته هنگام بوت شدن هم بسیار کند است. این کابل که در شکل بعدی مشاهده میکنید تهیه و تعویض شد.

 

شکل شماره 9: کابل ورودی- خروجی MacBook Air -a1466

پس از تعویض این کابل فلت مشکل خروجی صدا و باقی مشکلات نیز برطرف شد و دستگاه به درستی کار کرد.

 

 

 

اگه مشکلت حل نشده نگران نباش ! هر ایرادی تعمیر میشه. برای راهنمایی بیشتر با (09918203527 ) تماس بگیر.

همچنین علاوه بر راه های ارتباطی اعلام شده در وب سایت، از طریق واتس اپ یا تلگرام با کارشناس تعمیر، ارتباط مستقیم داشته باشید.

لطفا قبل از مراجعه حضوری از طریق راه های ارتباطی اعلام شده  در سایت، تماس بگیرید و هماهنگی لازم انجام شود.

 

ممکن است این مطالب برای شما مفید باشد:

نصب ویندوز 10 روی مک بوک پرو

شارژر مک بوک پرو 85W magsafe

شارژر مک بوک پرو 85W magsafe2

 

 

آب خوردگی مک بوک ایر A1466 (تعویض کیبورد) 

 ارسال این مطلب برای دوستان:

 


چاپ  
جهت اطلاع از جشنواره ها و مناسبت های فروشگاه ایمیل خود را ثبت نمایید.

نماد اعتماد الکترونیکی