سبد خرید

0 محصول : ﷼ 0
سبد شما خالی میباشد!

تعویض قاب و لولای لپ تاپ Asus X555B

یک نمونه ی دیگر از شکستگی لولای لپ تاپ را در اینجا منتشر می کنیم که با فرآیند کلی آن آشنا شوید ولی توجه داشته باشید که برای این که خودتان اقدام به تعویض یا تعمیر این بخش کنید کافی نیست؛ این کار نیاز به مهارت و ابزار مخصوص دارد و باید توسط تکنسین های تعمیر لپ تاپ انجام شود در غیر این صورت ممکن است مشکلات بیشتر و به مراتب هزینه های خیلی بیشتری را متحمل شوید. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی، از همکاران ما در مجموعه اگیبیت کمک بگیرید، اگیبیت فعال در زمینه تعمیرات تخصصی لپ تاپ و سخت افزار در استان تهران و استان البرز هست. برای اشنایی با روند تعمیر این لپ تاپ با ما همراه باشید:

 

این دستگاه در قاب A  که قاب پشت صفحه نمایش لپ تاپ می باشد در دوناحیه دچار شکستگی بود که با توجه به شدت شکستگی راهی جز تعویض قاب لپ تاپ وجود نداشت.

 تعویض  لولای لپ تاپ Asus X555B

شکل 1- شکستگی قاب A asus x555b-

با دقت در شکل بالا و محل شکستگی قاب مشخص است که قاب در محل اتصال لولای لپ تاپ به قاب، دچار شکستگی شده و این شکستگی ها نه بر اثر ضربه بلکه به مرور اتفاق افتاده و تشدید شده. شاید از نگاه کاربر تعویض قاب کافی باشد ولی در این مواقع پس از تعویض قاب نیز پس از گذشت چند ماه باز قاب جدید نیز دچار شکستگی خواهد شد. چون دلیل اصلی شکستگی قاب، سفت شدن لولای لپ تاپ و فشار بر روی قاب است یعنی به دلیل سفت شدن لولا، هنگام باز و بستن لپ تاپ فشار زیادی به جای پیچ های اتصالی لولا به قاب لپ تاپ وارد شده و به مرور باعث ترک خوردگی قاب پشت لپ تاپ شده و در نهایت شکستگی افزایش پبدا کرده.

پس لازم است پس از باز کردن قاب آسیب دیده ، مشکل لولای لپ تاپ نیز حل شود.

 تعویض قاب لپ تاپ  ایسوس X555B

سفت شدن لولای لپ تاپ ایسوس X555br

شکل 2  و 3 – باز کردن صفحه نمایش و قاب a لپ تاپ ایسوس

پس از باز کردن و جدا کردن کامل قاب پشت صفحه نمایش، باید قاب C یا همان قابی که کیبورد روی آن است را نیز باز کنیم تا به لولاهای لپ تاپ دسترسی داشته باشیم. برای روان تر کردن حرکت لولا ها لازم است که لولا ها تنظیم شوند. توجه داشته باشید که لولای لپ تاپ جایی برای روغن کاری ندارد و اصلا روغ کاری تاثیری روی حرکت لولای لپ تاپ ندارد وبرای لپ تاپ استفاده نمیشود. در اکثر مدلهای لپ تاپ ها . لولاها مهره تنظیم دارند که میتوان با کمی باز کردن آن مهره، میزان سفتی حرکت لولا را تنظیم کرد. البته برخی مدلها نیز اصلا مهره تنظیم ندارند و نمیتوان تغییری در حرکت لولا ایجاد کرد.

دقت کنید که همه لولا ها یکسان نیستند و  مهره های تنظیمشان در جای مشابهی نیست و در ضمن نباید نیروی و فشار  زیادی بر روی لولا اعمال کنید تا به خود لولا آسیبی نرسد و باید دقت و ظرافت کافی به کاربرد تا لولا روانی مناسبی را داشته باشد و بیش از حد نیز شل نشود.

 تعویض قاب لپ تاپ ایسوس X555B

تعویض قاب و لولای لپ تاپ ایسوس X555B

 شکل 4 و 5 – باز کردن قاب B و تنظیم لولای لپ تاپ asus x555b

پس از تنظیم دقیق لولای های دستگاه،حالا قاب B و قاب A  جدید را می بندیم. باید دقت شود که جای کابل تصویر و سیم های آنتن لپ تاپ به درستی جایگذاری شود تا موقع بستن قاب و بعداً در باز و بسته شدن لپ تاپ به این کابلها و سیم ها آسیبی وارد نشود. در این مدل یک قطعه نیم استوانه هم داریم که کاور لولای لپ تاپ است و باید با دقت باز و بسته شود چرا که  براحتی دچار شکستگی میشود و دیگر در جای خود قرار نمیگیرد.

 تعویض قاب  پشت صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس X555B

سفت شدن لولای لپ تاپ Asus X555B

 ترک خوردگی قاب پشت لپ تاپ Asus X555b

شکل های 6-7-8 : بستن قاب a ، صفحه نمایش، کاور لولا و قاب B 

پس هنگام شکستگی قاب لپ تاپ، توجه داشته باشید که شکستگی هایی که به مرور و خود به خود اتفاق می افتند حتما دلیلی داشته اند که باید آن دلیل نیز رفع شود  و ضمن اینکه باز و بستن قاب های لپ تاپ در هر مدل کمی متفاوت  است و نیاز به دقت در خرید برای مدل درست و دقت در باز و بسته کردن برای آسیب نزدن به لپ تاپ و جایگذاری درست سیمها و سایر قطعات دارد.

 

 

اگه مشکلت حل نشده نگران نباش ! هر ایرادی تعمیر میشه. برای راهنمایی بیشتر با (09918203527 ) تماس بگیر.

همچنین علاوه بر راه های ارتباطی اعلام شده در وب سایت، از طریق واتس اپ یا تلگرام با کارشناس تعمیر، ارتباط مستقیم داشته باشید.

لطفا قبل از مراجعه حضوری از طریق راه های ارتباطی اعلام شده  در سایت، تماس بگیرید و هماهنگی لازم انجام شود.

 

  ممکن است این مطالب برای شما مفید باشد:

تعویض صفحه نمایش Lenovo L340

شارژر لپ تاپ Asus 65w

 

 

تعویض قاب و لولای لپ تاپ Asus X555B

ارسال این مطلب برای دوستان:


چاپ   ایمیل
جهت اطلاع از جشنواره ها و مناسبت های فروشگاه ایمیل خود را ثبت نمایید.

نماد اعتماد الکترونیکی