سبد خرید

0 محصول : ﷼ 0
سبد شما خالی میباشد!

تصویر نداشتن لپ تاپ HP pavilion 15

یک نمونه ی دیگر از تصویر نداشتن لپ تاپ hp  را در اینجا منتشر می کنیم که با فرآیند تعمیر آن آشنا شوید ولی توجه داشته باشید که برای این که خودتان اقدام به تعمیر کنید کافی نیست؛ این کار نیاز به مهارت و ابزار مخصوص دارد و باید توسط تکنسین های تعمیر لپ تاپ انجام شود در غیر این صورت ممکن است مشکلات بیشتر و به مراتب هزینه های خیلی بیشتری را متحمل شوید. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی، از همکاران ما در مجموعه اگیبیت کمک بگیرید. اگیبیت فعال در زمینه تعمیرات تخصصی لپ تاپ و سخت افزار در استان تهران و استان البرز هست. برای اشنایی با روند تعمیر این لپ تاپ با ما همراه باشید:

در این مورد  لپ تاپ HP pavilion 15  را بررسی میکنیم که پس از فشردن کلید پاور دستگاه یک لحظه روشن میشود و پس از چند ثانیه خاموش میشود  و در این چند ثانیه روشن بودن هم تصویری در صفحه نمایش نداریم.در این مورد لازم است دستگاه باز شود و کاملا مورد بررسی قرار گیرد. که در شکلهای بعدی مراحل باز کردن و رسیدن به مادربرد را میبینید:

 

  شکل 1 : خاموش شدن لپ تاپ اچ پی Pavilion 15                                                      شکل 2

 

شکل 3 – مادربرد Hp Pavilion 15                                                                               شکل 4- محل سیم پیچ برداشته شده در تعمیرگاه قبلی علامت زده شده که جایگزین شد

 

پس از باز کردن لپ تاپ متوجه شدیم که این دستگاه قبلا مورد تعمیر قرار گرفته و تعمیر نشده و در این بین یک سیم پیچ یا القاگر از جای خود برداشته شده و جایگزین نشده که در شکل بعدی میبینید. از آنجایی که پس از ولت چک و اهم چک های لازم مشخص شد که این بخش از مادربرد ایرادی ندارد . ما یک سیم پیچ با اندازه و مشخه های یکسان را جایگزین کردیم.

با توجه به برسی های انجام شده و سالم بودن چیپ ها و آی سی های اصلی به سراغ پروگرام آی سی های بایوس میرویم. لازم به ذکر است که این لپ تاپ دارای دو آی سی بایوس است که باید هر دو با ورژن های درست با توجه به مدل مادربرد پروگرام شود.

ما دوبار پروگرام بایوس های دستگاه را انجام داریم و در مرتبه دوم ورژن درست و مناسب دستگاه پیدا و پروگرام شده و دستگاه به درستی روشن شد و خروجی تصویر نیز وجود داشت.

 

  شکل 5-پروگرام آی سی بایوس اچ پی پاویلیون 15

 

پس از تست دستگاه بصورت نیمه باز و اطمینان از عملکرد صحیح تمام بخشهای لپ تاپ، دستگاه را کاملا میبندیم و برای تست نهایی با سیستم عامل روشن میکنیم

 

شکل 6 – لپ تاپ Hp pavilion 15   به درستی روشن شده و بوت میشود

باید توجه کنید که در چنین مواقعی که لپ تاپ در جای دیگر تعمیر نشده ممکن است ایرادهای دستگاه بیشتر هم شود ولی خوشبختانه آسیب جدیدی به این لپ تاپ وارد نشده بود

پیدا کردن نسخه صحیح از فایل بایوس لپ تاپ ها ممکن است زمان بر و پر دردسر شود و در اندک مواقعی شاید نتوان فایل بایوس مناسب را یافت و دستگاه را تعمیر کرد.

 

برای مشاهده مراحل تعمیر این لپ تاپ در کانال آپارات مجموعه اگیبیت عضو شوید و ویدئوی زیر را مشاهده بفرمایید:

 

اگه مشکلت حل نشده نگران نباش ! هر ایرادی تعمیر میشه. برای راهنمایی بیشتر با (09918203527 ) تماس بگیر.

 

همچنین علاوه بر راه های ارتباطی اعلام شده در وب سایت، از طریق واتس اپ یا تلگرام با کارشناس تعمیر، ارتباط مستقیم داشته باشید.

لطفا قبل از مراجعه حضوری از طریق راه های ارتباطی اعلام شده  در سایت، تماس بگیرید و هماهنگی لازم انجام شود.

 

ممکن است این مطالب برای شما مفید باشد:

شارژر لپ تاپ اچ پی 90W 19.5V فیش آبی رنگ

 

 

تصویر نداشتن لپ تاپ HP pavilion 15 

 ارسال این مطلب برای دوستان:


چاپ  
جهت اطلاع از جشنواره ها و مناسبت های فروشگاه ایمیل خود را ثبت نمایید.

نماد اعتماد الکترونیکی