سبد خرید

0 محصول : ﷼ 0
سبد شما خالی میباشد!

خاموش شدن لپ تاپ Lenovo thinkpad t410s

یک نمونه ی دیگر از خاموش شدن لپ تاپ را در اینجا منتشر می کنیم که با فرآیند کلی آن آشنا شوید ولی توجه داشته باشید که برای این که خودتان اقدام به تعمیر این بخش کنید کافی نیست؛ این کار نیاز به مهارت و ابزار مخصوص دارد و باید توسط تکنسین های تعمیر لپ تاپ انجام شود در غیر این صورت ممکن است مشکلات بیشتر و به مراتب هزینه های خیلی بیشتری را متحمل شوید. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی، از همکاران ما در مجموعه اگیبیت کمک بگیرید، اگیبیت فعال در زمینه تعمیرات تخصصی لپ تاپ و سخت افزار در استان تهران و استان البرز هست. برای اشنایی با روند تعمیر این لپ تاپ با ما همراه باشید:

 

لپ تاپ لنوو  چند ثانیه پس از روشن شدن با پیام خطای fan error  مواجه شده و خاموش میشد. همان طور که خود سیستم نشان میدهد تهویه سیستم مشکل دارد و با توجه به خارج نشدن هوا از محل تهویه دستگاه مشخص بود که فَن لپ تاپ اصلا روشن نمیشود.

 

خاموش شدن لپ تاپ Lenovo thinkpad t410s

شکل 1- کارنکردن فن لپ تاپ Tinkpad T410s

فن کاملا بی حرکت بود و از آنجایی که این مدل لپ تاپ از گونه های لپ تاپ  های صنعتی می باشد . برای رسیدن به فن دستگاه باید تمام بخش های دستگاه باز شود تا به سرویس فن لپ تاپ بپردازیم . باز کردن این مدل لپ تاپ ها چندان ساده و سر راست نیست و به کاربران پیشنهاد نمیشود که خودشان اقدام به باز کردن مدلهای thinkpad  بکنند چرا که قطعات آنها نیر به سختی پیدا میشود و ممکن است با کمی بی دقتی و آسیب به یک کابل یا کانکتور، قسمتی از لپ تاپ غیر قابل استفاده شود .

 خاموش شدن لپ تاپ لنوو thinkpad t410s

 

 

خطای fan error لنوو thinkpad t410s

 

 

 

 

خاموش شدن لپ تاپ Lenovo thinkpad

شکل 2- 3- 4- باز کردن بخش های مختلف لپ تاپ برای سرویس فن

 خاموش شدن لپ تاپ Lenovo thinkpad

شکل 5- فن لپ تاپ tinkpad T410s  که از برد اصلی جدا شده تا تعمیر شود

برای سرویس فن لپ تاپ و سیستم تهویه. فن لپ تاپ  وهیت سینک از روی برد باز شده  و کاملا تمیز و روغن کاری میشود و پد ها و خمیر های سیلیکونی قدیمی پاک شده و پد و خمیر سیلیکونی جدید و مرغوب اضافه میگردد و پس از این مرحله دستگاه به شکل نیمه بسته شده تست می شود تا از درست کارکردن تهویه لپ تاپ مطمئن شویم.

 خطای fan error لنوو thinkpad t410s

شکل 6 – پس از سرویس تهویه لپ تاپ و پیش از بستن کامل دستگاه مدتی دستگاه تست میشود و در شکل مشخص است که فن روشن شده و کار میکند (بدون هیچ صدایی)

 خطای fan error لنوو thinkpad t410s

شکل 7- دستگاه بدون بروز fan error  روشن شده و کاملا بوت شده و روشن می ماند.

در آخر نیز لپتاپ کاملا بسته میشود و پس از آن دوباره برای مدتی دستگاه و عملکرد لپ تاپ را تست میکنیم . پس از مشاهده نشدن هیچ ایرادی . تعمیر این لپ تاپ نیز به درستی پایان می یابد.

باید توجه کرد که سیستم تهویه و فن لپ تاپ ها بعد از چند سال نیاز به سرویس و تعمیر دارد اگر ممکن است علامتی مشاهده نکنید ولی بالا رفتن دمای قطعات اصلی و مادربرد باعث کاهش عمر مفید لپ تاپ می شود و ما در مجموعه اگیبیت . تمام لپ تاپ هایی که به هر عنوان برای تعمیر تحویل گرفته میشود را بررسی کرده و سرویس عمومی سیستم تهویه لپ تاپ ها را انجام میدهیم حتی اگر در ظاهر مشکلی نداشته باشند تا لپ تاپ به مدت بیشتری با تهویه بهینه کارکند.

 خاموش شدن لپ تاپ هنگام بالا آمدن ویندوز

شکل 8 – بستن لپ تاپ و مرحله پایانی تست دستگاه

 

 

اگه مشکلت حل نشده نگران نباش ! هر ایرادی تعمیر میشه. برای راهنمایی بیشتر با (09918203527 ) تماس بگیر.

همچنین علاوه بر راه های ارتباطی اعلام شده در وب سایت، از طریق واتس اپ یا تلگرام با کارشناس تعمیر، ارتباط مستقیم داشته باشید.

لطفا قبل از مراجعه حضوری از طریق راه های ارتباطی اعلام شده  در سایت، تماس بگیرید و هماهنگی لازم انجام شود.

 

 >> علت داغ شدن لپ تاپ و راه حل تخصصی آن

 

ممکن است این مطالب برای شما مفید باشد:

روشن نشدن لپ تاپ Lenovo Z50-70 (آی سی I/O )

شارژر لپ تاپ 90W 20V 4.5A lenovo

سرویس عمومی لپ تاپ ایسوس

روشن نشدن لپ تاپ Dell Latitude E6440

 

 

خاموش شدن لپ تاپ Lenovo thinkpad t410s 

ارسال این مطلب برای دوستان:


چاپ  
جهت اطلاع از جشنواره ها و مناسبت های فروشگاه ایمیل خود را ثبت نمایید.

نماد اعتماد الکترونیکی