سبد خرید

0 محصول : ﷼ 0
سبد شما خالی میباشد!

خاموش شدن رندوم در حین کار Asus N551

یک نمونه ی دیگر از خاموش شدن رندوم لپ تاپ را در اینجا منتشر می کنیم که با فرآیند کلی آن آشنا شوید ولی توجه داشته باشید که برای این که خودتان اقدام به تعمیر این بخش کنید کافی نیست؛ این کار نیاز به مهارت و ابزار مخصوص دارد و باید توسط تکنسین های تعمیر لپ تاپ انجام شود در غیر این صورت ممکن است مشکلات بیشتر و به مراتب هزینه های خیلی بیشتری را متحمل شوید. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی، از همکاران ما در مجموعه اگیبیت کمک بگیرید، اگیبیت فعال در زمینه تعمیرات تخصصی لپ تاپ و سخت افزار در استان تهران و استان البرز هست. برای اشنایی با روند تعمیر این لپ تاپ با ما همراه باشید:

 

دستگاه به گفته کاربر در حین کار خاموش میشده و این خاموشی گاه به گاه، زمان مشخصی ندارد .در این گونه موارد که ایراد بصورت تصادفی رخ میدهد موارد زیادی باید بررسی گردد . نخستین نکته در مورد این دستگاه بالارفتن دمای پردازنده بود که هرچند شدید نیود ولی پس از حدود یک ساعت روشن بودن لپ تاپ بدون اینکه برنامه خاصی در حال اجرا باشد دمای پردازنده به بالای 70 درجه سانتیگراد میرسید که عادی نیست بنابراین نخستین کار سرویس و تمیز کردن فن لپ تاپ و تعویض پدهای خنک کننده آن است

 

خاموش شدن رندوم در حین کار Asus N551

شکل 1- نمای داخلی Asus n551vw  و خمیر و پدهای خنک کننده که باید تعویض شوند

پس از سرویس عمومی فن و پد های خنک کننده . پیش از اینکه دستگاه کاملا بسته شود . تست میگردد که در این مورد خاموشی دستگاه پس از حدود دوساعت یکبار دیگر رخ داد . بنابراین مشکل فقط افزایش دمای پردازنده نبوده.

در مرحله بعد اقدام به پروگرام کردن بایوس دستگاه میکنیم که در بسیاری از ایرادهای رندوم میتواند دلیل اصلی ایراد دار شدن بایوس باشد.

خاموش شدن رندوم  Asus N551

 

خاموش شدن رندوم در حین کار ایسوس N551

شکل 2 و 3 – جدا کردن آی سی بایوس و پروگرام دوباره بایوس

پس از پروگرام بایوس و روشن گذاشتن دستگاه برای چندین ساعت و تست آن بوسیله نرم افزاری ها تست مختلف. مشکل خاموشی دیگر مشاهده نشد و دستگاه به درستی و بدون بالا رفتن دمای پردازنده کار کرد.

خاموش شدن در حین کار ایسوس

شکل 4- روشن کردن دستگاه پس از پروگرام بایوس برای تست ، پیش از بستن کامل دستگاه

 

در این مورد البته سلامت هارد دیسک و ماجولهای رم نیز بررسی شده و سالم بودن آنها تایید شد . پس از حدود یک روز کار با دستگاه و عدم خاموشی حین کار، لپ تاپ به مشتری تحویل داده شد.

 

اگه مشکلت حل نشده نگران نباش ! هر ایرادی تعمیر میشه. برای راهنمایی بیشتر با (09918203527 ) تماس بگیر.

همچنین علاوه بر راه های ارتباطی اعلام شده در وب سایت، از طریق واتس اپ یا تلگرام با کارشناس تعمیر، ارتباط مستقیم داشته باشید.

لطفا قبل از مراجعه حضوری از طریق راه های ارتباطی اعلام شده  در سایت، تماس بگیرید و هماهنگی لازم انجام شود.

 

ممکن است این مطالب برای شما مفید باشد: 

خاموش بودن لپ تاپ asus p2530u

نداشتن خروجی تصویر در لپ تاپ asus K55A و نصب ویندوز UEFI روی هارد های قدیمی

شارژر لپ تاپ 65W 19V 3.42A asus zenbook

 

 

 

خاموش شدن رندوم در حین کار Asus N551

ارسال این مطلب برای دوستان:


چاپ  
جهت اطلاع از جشنواره ها و مناسبت های فروشگاه ایمیل خود را ثبت نمایید.

نماد اعتماد الکترونیکی