سبد خرید

0 محصول : ﷼ 0
سبد شما خالی میباشد!

تعمیر مانیتور LCD LG W1752s

در این مورد یک مانیتور 17 اینچ ال جی هست که روشن نمیشود،توجه داشته باشید که برای این که خودتان اقدام به تعمیر کنید کافی نیست؛ این کار نیاز به مهارت و ابزار مخصوص دارد و باید توسط تکنسین های تعمیرات انجام شود در غیر این صورت ممکن است مشکلات بیشتر و به مراتب هزینه های خیلی بیشتری را متحمل شوید. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی، از همکاران ما در مجموعه اگیبیت کمک بگیرید، اگیبیت فعال در زمینه تعمیرات تخصصی لپ تاپ و سخت افزار در استان تهران و استان البرز هست. برای اشنایی با روند تعمیر این لپ تاپ با ما همراه باشید:

روشن نشدن مانیتور ممکن است مشکل از روی برد مانیتور باشد و یا لامپ فلروسنت LCD معیوب شده باشد . که برای اطمینان باید مانیتور باز و بررسی گردد.

در شکل یک مانیتور باز شده و برد تغذیه مانیتور دیده میشود. از آنجایی که خازنهای موجود در خروجی مدار تغذیه در ظاهر هم مشخصا معیوب بودند و باد کرده بودند پیش از هرکاری این خازنهای 25 ولت از مدار جدا شدند ، در شکل 1 جای این خازنها مشخص شده اند.

شکل 1 : برد تغذیه lg w1752s و محل خازنهای معیوب

 

در این مرحله باید خازنهای جدید با مشخصات دقیق جایگزین شود. توجه کنید که کیفیت خازنهای خریداری شده مهم است و البته میتوان خازنهایی با ولتاژ یا ظرفیت کمی بالاتر هم استفاده کرد.

شکل 2 : خازنهای معیوب جدا شده و خازنهای جدید را در محل قبلی لحیم میکنیم

 

پس از جا گذاری خازنهای جدید. تست های ولتاژ و اهم انجام میشود که در این مورد همه چیز نرمال بود . پس میشود مانیتور را روشن و تست کرد و در صورت عملکرد عادی ، برد و قاب مانیتور را ببندیم .

در شکل بعدی تصویر روشن شدن مانیتور را می بینید .

 

شکل3 : مانیتور پس از تعمیر برد تغذیه به درستی روشن می شود و کار میکند

این یک مورد رایج و ساده از تعمیر مانیتور بود . دقت کنید که در مانیتور های LCD  ممکن است به جز معیوب شدن خازنها، لامپ مانیتور ویا رگولاتورهای تبدیل ولتاژ هم آسیب دیده باشد

پیدا کردن لامپ جدید برای مانتورهای LCD چندان ساده نیست و در بسیاری از مواقع خرید یک مانیتور نو و یا استوک پیشنهاد میشود.

در کانال آپارات اگیبیت میتوانید ویدئوی مربوط به این مورد از تعمیرات را ببینید:

 

 

اگه مشکلت حل نشده نگران نباش ! هر ایرادی تعمیر میشه. برای راهنمایی بیشتر با (09918203527 ) تماس بگیر.

همچنین علاوه بر راه های ارتباطی اعلام شده در وب سایت، از طریق واتس اپ یا تلگرام با کارشناس تعمیر، ارتباط مستقیم داشته باشید.

لطفا قبل از مراجعه حضوری از طریق راه های ارتباطی اعلام شده  در سایت، تماس بگیرید و هماهنگی لازم انجام شود.

 

 

 

 

 تعمیر مانیتور LCD LG W1752s

 ارسال این مطلب برای دوستان:

 


چاپ  
جهت اطلاع از جشنواره ها و مناسبت های فروشگاه ایمیل خود را ثبت نمایید.

نماد اعتماد الکترونیکی